BrewZilla parní kondenzátor CLAMP 64mm
Kód: KL22842Související produkty
Detailní popis produktu
Profesionální řešení pro vaření v interiéru bez páry a kondenzace. Parní kondenzátor z nerezu převádí vzniklou páru zpět na kapalinu a odvádí ji do sběrné nádoby – bez nutnosti instalace digestoře.
- Sada se připojuje na stávající skleněné/nerezové víko s otvorem průchodkou 2" Tri-Clover (Tri-Clamp, 64 mm) nebo přímo na destilační poklici s tímto připojením. Víko není součástí balení.
- Sada je použitelná i s jinými minipivovary než BrewZilla/DigiBoil, pokud víko/poklice umožňuje připojení průchodky 2" TC (64 mm).
- Vzniklá pára se ochladí a bezpečně odteče jako kondenzát, stačí přívod studené vody.
- Vyšší energetická účinnost – rychlejší náběh na var a menší ztráty tepla.
- Uzpůsobeno na chmelení během chmelovaru – zaslepený TC otvor lze během varu otevřít a přisypat chmel. Pro pohodlné chmelení lze využít i „Dry Hop set 64 mm“ jako násypku (nejde o suché chmelení, pouze o bezpečné chmelení během chmelovaru).
Obsahuje:
- 5× clamp objímka 2" TC 64 mm
- 5× silikonové těsnění 2" TC 64 mm
- 1× T-kus 2" TC 64 mm, délka cca 340 mm
- 1× T-kus 2" TC 64 mm, šířka cca 200 mm
- 1× záslepka clamp 2" TC 64 mm
- 1× Nerezová spojka clamp 2" TC 64 mm s rozprašovací hlavou (vstup vody)
- 1× Nerezová spojka clamp 2" TC 64 mm s hadicovým vývodem 12 mm (pro silikonovou hadici s vnitřním průměrem 10 mm)
Základní specifikace
- Materiál: nerezová ocel 304
- Napojení: 2″ Tri-Clamp – 64 mm
- Kompatibilita: BrewZilla/DigiBoil 35 l a 65 l (víko s otvorem 47 mm), All in One minipivovary s připojením 2″ Tri-Clamp
- Rychlost kondenzace: až cca 1,6 l/min (při tlaku přívodní vody cca 6,9 bar)
- Rozměry nerez T-kusů: 340 mm a 200 mm
- Vývod kondenzátu: 12 mm (vhodné pro 10×15 mm silikon)
Hlavní výhody
- Vaření uvnitř bez vlhkosti - pára z varu se v těle kondenzátoru okamžitě ochladí a odteče jako voda.
- Úspora času a energie: rychlejší náběh do varu a lepší udržení varu (menší tepelné ztráty do okolí).
- Jednoduchá instalace - přivedete studenou vodu do rozprašovače (z kohoutku nebo z recirkulační nádrže/čerpadla). Na vývod kondenzátu nasadíte hadici a kondenzát necháte volně stékat do odpadu nebo nádoby.
- Jednoduché čištění: modulární 2″ TC díly, snadné rozebrání.
- Chladicí vodu lze zachytit a znovu použít.
Bezpečnost:
- Nechte výstup kondenzátu volný: konec hadice musí volně odkapávat do otevřené nádoby/odtoku.
- Na výstup neinstalujte žádný ventil, škrcení ani zátku a neponořujte hadici pod hladinu vody. Jakékoli omezení vytváří protitlak/podtlak a může vést k poškození varné nádoby.
- Před spuštěním chmelovaru zkontrolujte těsnost všech spojů.
- Horká pára a kondenzát mohou popálit – při manipulaci s jednotlivými díly použijte teplu odolné rukavice.
- Produkt není určen pro tlakový provoz.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Příslušenství |
|---|---|
| Hmotnost: | 2.9 kg |
| EAN: | 9388866622842 |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat hodnocení
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

