Vážení zákazníci, od 13.6. do 21.6. nebude probíhat paletová přeprava a také bude omezena expedice balíků. Osobní odběr možný ve zkrácené pracovní době 10:00-16:00. Pokud na svou zásilku můžete počkat, nabízíme slevu 2% na celý nákup. Stačí při objednávce použít slevový kupón POCKAMSI (platnost 15.-20.6.) Objednávky, které nebudou obsahovat slevový kód, budou vyřizovány přednostně. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.

Jak sanitovat nerez?

Sanitace nerezové oceli 304 je klíčová pro udržení její odolnosti proti korozi a zajištění dlouhé životnosti materiálu. Zde jsou kroky a tipy, jak správně sanitovat nerezovou ocel 304 a minimalizovat riziko bodové koroze:

 

chlor1. Používejte vhodné sanitační roztoky

Vyhněte se chloridům: Chloridové ionty jsou hlavním příčinou bodové koroze nerezové oceli. Používejte sanitační roztoky, které neobsahují chloridy nebo mají jejich obsah minimalizovaný.

Používejte doporučené koncentrace: Dodržujte pokyny výrobce ohledně koncentrace sanitačních roztoků. Příliš silné roztoky mohou být agresivní a poškodit povrch nerezové oceli.

 

hodiny2. Dodržujte předepsanou dobu působení

Nenechávejte roztoky působit příliš dlouho: Předepsaná doba působení sanitačních roztoků by měla být vždy dodržena. Příliš dlouhé působení může poškodit ochrannou pasivní vrstvu na povrchu nerezové oceli.

 

 

oplach3. Důkladně oplachujte

Oplachování čistou vodou: Po použití sanitačních roztoků důkladně opláchněte nerezovou ocel čistou vodou, aby se odstranily všechny zbytky chemikálií. Zbytky sanitačních roztoků mohou způsobit korozi a ovlivnit chuť nápojů.

 

 

 

Doporučené sanitační prostředky

 

naoh1. Alkalické čisticí prostředky

Alkalické čisticí prostředky jsou účinné při odstraňování organických nečistot, tuků a olejů. Jsou šetrné k nerezové oceli a nezpůsobují korozi.

Příklady: Hydroxid sodný (NaOH), hydroxid draselný (KOH).

 

kyselina2. Kyselé čistící prostředky

Kyselé čisticí prostředky jsou vhodné pro odstranění minerálních usazenin, jako je vodní kámen nebo mléčný kámen. Používají se obvykle jako doplněk k alkalickým čisticím prostředkům.

Příklady: Kyselina fosforečná (H3PO4), kyselina citronová.

 

h2o23. Dezinfekční prostředky na bázi kyslíku

Peroxidy a peroxokyseliny jsou účinné dezinfekční prostředky, které jsou šetrné k nerezové oceli a mají vynikající dezinfekční vlastnosti a představují účinnou alternativu k tradičním dezinfekčním prostředkům na bázi chlóru.

Příklady: Peroxid vodíku (H2O2), kyselina peroctová (CH3CO3H).

 

 soda4. Neutralizátory

Po použití kyselých nebo alkalických čisticích prostředků je důležité povrchy neutralizovat, aby se zabránilo dlouhodobému působení zbytkových chemikálií.

Příklady: Kyselina citronová (pro neutralizaci alkálií), hydrogenuhličitan sodný (pro neutralizaci kyselin).

 

Nerezová ocel 304 je vysoce odolná proti korozi, avšak při nesprávné údržbě a sanitaci může dojít k bodové korozi, která může výrazně poškodit materiál. Dodržování správných postupů při sanitaci, používání vhodných sanitačních roztoků, důkladné oplachování a pravidelná údržba jsou klíčové pro minimalizaci rizika bodové koroze a zajištění dlouhé životnosti nerezové oceli 304. Tímto způsobem můžete zajistit, že vaše výčepní zařízení bude vždy v optimálním stavu a poskytovat nejvyšší kvalitu čepovaných nápojů.

Mohlo by vás zajímat: Proč nerez rezne?

×

Splátková kalkulačka ESSOX