Chladící smyčka (spirálový chladič) 65l

Kód: HB-KL09614
1 967,22 Kč 1 625,80 Kč bez DPH
Předpokládané naskladnění: 19.04.2024
Nerezová chladící smyčka pro zchlazení mladiny po chmelovaru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nerezový chladič pro rychlé schlazení mladiny před zakvašením. Mladinu buď necháme kolovat čerpadlem skrz smyčku, která je ponořena ve studené vodě, anebo napojíme chladič na vodu a vložíme přímo do nádoby s horkou mladinou.

Konce chladiče jsou zformované do tvaru háků, aby se snadno zavěsily na okraj hrnce.

Toto chlazení se nám osvědčilo u varen Robobrew a BrewZilla, kdy hadici od čerpadla vložíte/přiskřípnete mezi horní spirálu (horní závit chladící smyčky), mladina se čerpáním roztočí, díky víru se rychle a rovnoměrně zchlazuje. Chmel a vysrážené bílkoviny zůstávají na falešném dně, a tím zůstává v mladině minimum pevných částic. Mezery mezi trubkamy jsou navíc dostatečně od sebe, a proto dochází lépe k přenosu chladu do mladiny a snadno se čistí oproti často používaným chladícím smyčkám z chlazení na pivo, kde jsou trubky zapleteny do sebe téměř bez mezer a tím znemožnuji čištění.

Před použítím stačí spirálu vložit na 10 minut do chmelovaru a chladící smyčka je připravena k použití, ne jako je tomu u deskových chladičů, kdy musíte několikrát proplachovat tam a zpět a při dalším použití zjístíte, že se v chladiči stejně i po důkladném proplachu opět "utrhly" další nečistoty.

Rozměry:

  • trubka 12,7 mm, 304 Nerez
  • Svinutá část chladiče: 19 cm výška x 27,7 cm průměr
  • Celková výška smyčky : 45,5 cm
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 21.5.2023
Maximalne, skoda jen ze k nabizenemu cerpadlu neprodavaji i zdroj.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX